Туристичний маршрут на гору Лопата PDF  | Друк |
Статті - Туристичні маршрути

Маршрут на гору Лопата є одноденним та складає довжину 8,5 кілометрів та набір висоти близько 800 метрів. Відомо, що на цій горі  влітку 1944 року відбувалися бої загонів УПА з німецькими та угорськими військами. Більш детально ці події та сама гора Лопата описані тут: https://skole.com.ua/uk/papers/25-mountains/144-lopata.html.

Починається цей маршрут в місті Сколе біля мосту через річку Опір, де знаходиться відпочинкова зона. Саме тут впадає в річку Опір Павлів потік та розміщене міське озеро. Від мосту прямує асфальтована дорога до лісу. В цьому місці Ви побачите табличку з туристичною схемою рекреаційної зони національного природного парку «Сколівські бескиди».  Ця дорога простягається повз Павлів потік та туристичні бази. Далі асфальтована дорога перетворюється у ґрунтову, а ще далі – у звичайну стежинку.

Туристична схема рекреаційної зони національного природного парку Сколівські бескиди навколо Павлового потоку.

З цього місця маршрут можна розділити на два маршрути.

Можна на початку яру в Павловому потоці повернути вліво на доріжку, яка виведе нас на частково відкритий, слабо нахилений хребет (локальна вершина 680,2 м.), на якому влітку ростуть чорниці. Потім ця стежка повертає на південь і заходить в ліс і після короткого стрімкого підйому обходить зліва яр другого потоку (це потік Чудилів) і виводить на широкий відкритий хребет, з якого видно село Кам'янка.  Тут повертаємо направо і йдемо цим хребтом в напрямку на південь через вершину 977,2 м. до вершини 1001,6 м.

До цієї вершини можна йти іншою стежкою – повз Павлів потік. При цьому по дорозі ви зустрінете джерело із залізною водою. Від вершини 1001,6 м необхідно йти на південь в ліс (якщо Ви йшли стежкою біля Павлового потоку, то на галявині біля вершини 1001,6 м необхідно повернути вправо).

Павлів потік

Стежка з цього місця буде підніматись (на південь) лісом до самої вершини Лопати.

Гора Лопата

Повертатися назад найпростіше дорогою виходу.

Можна теж перейти на вершину сусідньої гори Кудрявець (висота 1242,3 м.), яка розміщена на відстані 500 метрів на захід від Лопати і зійти з неї до села Гребенів.

Також можна з гори Лопата зійти до села Кам’янка, якщо йти на північно-схід. Потім з цього села веде дорога через долину річки Кам’янка. Саме при цій дорозі ви знайдете відомий водоспад Кам’янка та озеро Журавлине (мертве).

Карта маршруту:

Карта маршруту на гору Лопата