Цікавий відпочинок:

Про село Корчин PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Корчин

Корчин — село Сколівського району у Львівській області, яке знаходиться у долині річки Стрий. Населення села  становить близько 1280 осіб. Повз село проходить дорога «Верхнє Синьовидне - Східниця». Орган місцевого самоврядування — Корчинська сільська рада. Село Корчин є улюбленим місцем для початку туристичних маршрутів на гору Парашку та водоспад Гуркало. Сам водоспад знаходиться на потоці Велика Річка на відстані приблизно 6 кілометрів від села та є гідрологічною пам’яткою природи. Водоспад утворений в місці прориву палеогенових пісковиків. Висота водоспаду становить приблизно 5 м, навколо він оточений лісом. Висота місцевості над рівнем моря: ~ 570 м. Недалеко  від села знаходиться гора Парашка (1268 м), яка є найвищою вершина Сколівських Бескидів. Цю гору далеко видно з прикарпатських рівнин, а панорами з її вершини — одні з найпротяжніших в Бескидах. З 1996р. згідно постанови КабМіну України Корчин відноситься до курортних містечок.

Вперше село Корчин документально згадується у 1446 році, коли воно було власністю родини Корчинських (XVI - XVII ст.). Звідси і походить назва села. У XVIII ст. селом  володіли Завадські, Клосовські, Секежинські, Вороновські, Сихівські, Хаджинські.

Історично село Корчин поділене на дві частини: східну (раніше називалася Корчин Рустикальний і де є дерев`яна церква) та західну (її називали Корчин Шляхецький).

У 1940-50 роках село і прилеглі ліси було осередком боротьби вояків УПА. Неподалік від водоспаду Гуркало (на пд. від Корчина) височіє гора Кичера, біля підніжжя якої відбувались бої УПА.

Раніше в 1990-х роках в селі ще існував Корчинський світлотехнічний завод ВАТ "Іскра", який виготовляв електроосвітлювальні прилади і електрогірлянди. Цей завод був одним із найбільших підприємств Сколівського району.

Поблизу села на базі свердловин №10 і №19 мінеральної води "Нафтуся" розташований завод з розливу мінеральної води.

27 серпня 2006 року у селі відбулося відкриття пам’ятника українському письменникові Іванові Франку. Пам’ятник встановлено на тому місці, де письменник виступав перед громадою села 26 серпня 1884 року. Погруддя Франка споруджено з ініціативи депутатів Сколівської районної ради, голови сільської ради Корчина Ігоря Зубрицького, за підтримки Сколівської РДА (голова І. Свистун), районної ради (голова М. Романишин) та меценатів Василя Бандерича і Романа Дяківа. Автороми пам’ятника є скульптор В. Одрехівський і архітектор М. Білий.

 
Сколе - Карпати.інфо