Коростів PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Коростів

Герб КоростоваКоростів — село Сколівського району Львівської області, яке знаходиться за 8 кілометрів на південно-захід від районного центру міста Сколе. Населення села становить близько 930 осіб. Через село протікають дві річки Орява і її притока – Бутивля.

Перше документально село згадується з  1518 року. Відомо, що під час татаро-монгольскої навали татарське військо розділилось на багато частин.  Одні татари йшли долиною ріки Опір (ці події добре описав Іван Франко в повісті «Захар Беркут». Інша частина татар переходила гори з міста Дрогобич повз гору Парашку.  За стародавніми переказами татарське військо витоптало пів метрову стежину по хребтах під час свого переходу. Селяни з вже неіснуючого села Тисовець надурили татарів - а саме на горі Переків вони перекували коней так що ті пішли в іншу сторону й спустились у село Коростів.

За часів Австро Угорщини в Коростові діяла вузькоколійна залізниця, якої перевозили ліс. Ця залізниця протягалась до гори Парашка. Зараз в селі будується Музей вузькоколійної залізниці та відбудовується нова вузькоколійка на місці зруйнованої старої колії. Цей проект називається «Золота лісова залізниця», який передбачає реконструкцію 800 метрів залізничної вузької колії.

Серед  туристів Коростів відоме тим, що звідси починається один з туристичних маршрутів до гори Парашка. Крім того з Коростова на Парашку можна виїхати автомобілем (високої прохідності).

Церква в селі Коростів

В селі варто відвідати дерев`яну церкву бойківського стилю Св.Параскеви ( 1874 р.).  Більша половина  цієї церкви модернізована, тому не зовсім сприймається відповідно до року її побудови.

В Коростові є неповна середня загальноосвітня школа (телефон: 53719).