Цікавий відпочинок:

Про село Волосянка PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Волосянка

Волосянка — село Сколівського району Львівської області, яке розміщене в долині річок Славка та Ялинкувата на відстані 8 км. на південь від відомого гірськолижного курорту Славське. На захід від села знаходиться відома гора Високий Верх (1242 м) та джерело «Писана Криниця» (кілометр на північ від вершини гори). Також з заходу знаходяться інші гори: г. Плішка (1032,2 м), г. Ярочище (987 м) та г. Ялина (1164,5 м). На півдні є гора Ільза (1064,5 м). Зі сходу село Волосянка оточене долиною річки Славка та меншим гірським масивом, який простягається до хребту Бескид. Через північну частину села проходить газопровід Уренгой.

Населення села становить понад 1450 осіб. В селі є дерев’яна Церква Преображення Господнього (1804—1824 рр.) та дзвіниця. Вперше село Волосянка письмово згадується в документах в 1572 р.

Село Волосянка відоме тим, що на відстані 2 кілометри знаходиться відомий гірськолижний комплекс "Захар Беркут" та гора Високий Верх. Саме сюди зимою приїжджають багато любителів катання на лижах. На території відпочинкового комплексу працює прокат гірськолижного спорядження. Тут є парно-крісельна підвісна канатна дорога довжиною біля 2800 м. ( перепад висот 552 м). Нижня (привідна) станція витягу розташовується при в`їзді на територію бази "Захар Беркут" поблизу її корпусів, верхня (обвідна) станція знаходиться на вершині горі Зворець, яка є нижче від Високого Верху. На  висотах 855 м і 1075 м встановлені дві проміжні станції підсадки, які обслуговують гірськолижні траси розташовані біля верхньої ділянки підвісної канатної дороги. Крім цього є  два бугельні підйомники довжиною 700 і 750 м.

 
Сколе - Карпати.інфо