Цікавий відпочинок:

Легенда про походження назви гори Парашки PDF  | Друк |
Статті - Легенди

Парашка - найвища гора Сколівських Бескидів. Висота її становить 1268 метрів. З цієї гори можна побачити красиві карпатські краєвиди, тому ця гора завжди вабить до себе туристів. Є три версії походження назви гори. Всі ці назви пов'язані з вбивствами.

За першою версією назва походить від Святославої дочки Парашки, яка втікала в гори від князя Ярополка, який воював з своїм братом. В цей час Святослав з своїм військом втікав від Ярополка у Карпатські гори. Але погоня його наздогнала поблизу поселення, на місці якого зараз є місто Сколе. Князь Святослав наказав своїй дочці не йти разом з ним у долину ріки Опір, де мала відбутися битва, а перечекати безпечному місці. Парашка пішла з частиною війська на хребет до гори, яка зараз називається Парашкою. Після перемоги над Святославовим військом розлючені Ярополкові воїни наздогнали й Парашку і стяли їй голову. З того часу ця гора називався Парашкою.

Існує також інша версія походження назви гори, яка походить від переказів стародавніх людей. Люди розповідали, що жила якась жінка Параска, яка на Великдень вигнала в гори пасти воли. Вона взяла із собою куделю для прядіння. Вона почала прясти, що було гріхом (і сьогодні теж) на Великдень. За цей великий гріх вона скам'яніла разом з  волами. З того часу гору називають Парашкою.

Третя версія пов'язана з нападом монгольських татар на людей, які жили в цій місцевості. Люди не сподівалися нападу, та й почали хаотично втікати в різні місця. Один татарин сподобав собі дуже файну дівчину і захотів взяти її в полон. Але вона  почала втікати в гори. Татарин наздогнав знесилену дівчину на горі і відтяв мечем голову. Місцеві люди пізніше дізналися про її страшну смерть і назвали на цю гору Парашкою.

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо