Цікавий відпочинок:

Гора Парашка PDF  | Друк |
Статті - Гірські вершини Сколівського району

Гора Парашка (Параска) - найвища вершина Сколівських Бескидів. Розміщена вона на відстані 10 кілометрів на захід від міста Сколе (Львівська область). Висота гори становить 1268,5 метрів над рівнем моря.  В ясну погоду її далеко видно з прикарпатських рівнин на відстані від 40 кілометрів, а панорами з вершини гори завжди є предметом захоплення туристів та фотографів. З Параски добре видно інші вершини Сколівських Бескидів, а також села: Коростів, Крушельниця, Корчин, Верхнє і Нижнє Синьовидне. На хребті також знаходяться інші менші вершини: г.Тимкін Верх, г.Зелена, г.Оброслий Верх, г.Корчанка, г.Марковце.

Гора Парашка

Від самого Сколього до Парашки тягнеться однойменний хребет, по якому помічений відомий 13-й туристичний маршрут. Біля вершини та на хребті Парашки ростуть чорниця та брусниця. Ці ягоди можна збирати до самих заморозків. Схили хребта вкриті хвойними лісами (ялина та ялиця). Також в деяких місцях є букові та березові лісисті зони. Трав’яний покрив на хребті є дуже різноманітний з багатьма рідкісними рослинами, більшість з яких занесені до Червоної книги України.

Хребет Парашки

На східному схилі гори Парашка, через який проходить 13-й маршрут, знаходиться пам'ятний камінь, який пов’язаний з легендою про дочку князя Святослава Парасковію. На цьому монументі написано:

«1015 р. Загинула і похована дочка деревлянського кн Святослава, Парасковія і цю гору названо «Параска»».

Туристи часто зупиняються відпочити на цьому монументному камені і при цьому не помічають надпису.

пам'ятний камінь

З південного схилу Парашки беруть початок дрібні потоки Сегольний, Прикордонний та Червоний. Ці потоки впадають в річку Бутивля, яка протікає через село Коростів та впадає в річку Опір. З північного схилу гори беруть початок річки Крушельниця, Росоха, Велика Ріка та Мала Ріка, які впадають у річку Стрий. На Великій Річці є відомий Водоспад Гуркало.

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо